Co to jest Warszawska Dzielnica Społeczna (WDS)?

opublikowano: zhyrcza,

To modelowa część miasta, która ma szansę powstać na zachodnim krańcu Woli, przy ulicy Górczewskiej i naprzeciwko Wola Parku. Zajmie teren dawnej fabryki domów. Na ponad 16 hektarach powstaną dostępne mieszkania, dla różnych grup wiekowych, ze wszystkimi usługami na miejscu. Dzielnica będzie realizowana etapami. Każdy kwartał zabudowy zostanie programowo zróżnicowany, oprócz zabudowy mieszkaniowej, pojawią się też miejsca pracy, drobny handel i inne usługi oraz zieleń. WDS pozwoli stworzyć nowe, lokalne centrum dzielnicy. - Dawniej przemysłowy obszar Warszawy ma szansę ożyć jako wielofunkcyjna część miasta, gdzie można mieszkać, uczyć się, pracować i spędzać czas wolny. To nie będzie miejska monokultura mieszkaniowa – mówiła Marlena Happach, architekt miasta.