Architektura i planowanie przestrzenne

Architektura i planowanie przestrzenne

Konsultacje społeczne w czasie pandemii. Testujemy nowe rozwiązania

Increase Zwykły Decrease
opublikowano: Zuzanna Hyrcza, 18 maja 2020 - 14:54


Frekwencja dopisała. Nie brakowało pytań, komentarzy ani wsparcia moderatora. Ale wszystko odbyło się inaczej – tylko w przestrzeni cyfrowej. Za nami pierwsze spotkanie w formule online na temat planu miejscowego rejonu ulicy Podskarbińskiej cz. I.

 

Konsultacje cyfrowe odbyły się we wtorek 12 maja po godz. 17.00. Wzięli w nim udział projektanci planu i specjaliści od procedury planistycznej. Wszystkie wypowiedzi w trakcie spotkania dwie osoby tłumaczyły na język migowy. Zadawanie pytań i komentowanie odbywało się na czacie. Zainteresowanie było bardzo duże. W czasie rzeczywistym oglądało nas prawie 170 osób. Licznik zamieszczonego w internecie filmu ze spotkania ma już ponad 1300 wyświetleń.

 

 

Po zakończeniu spotkania otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy. To doświadczenie umożliwiło nam przetestowanie nowych narzędzi do konsultowania i kontaktowania się z mieszkańcami. Liczymy, że nie był to ostatni raz.

 Materiały ze spotkania są dostępne tutaj:

Dlaczego taka forma spotkania? 

Ze względu na epidemię odwołaliśmy wszystkie spotkania z udziałem mieszkańców, a terminy konsultacji przedłużyliśmy do odwołania. Pierwotnie podane terminy zostały zawieszone, dlatego wciąż można złożyć uwagi do planu.

Poznaj projekt planu miejscowego:

  • tekst i rysunek planu 
  • na wystawie plenerowej przy skrzyżowaniu ulic Stanisławowskiej i Podskarbińskiej, przed budynkiem dawnego Klubu Sportowego „Orzeł”

 

Jak złożyć uwagę do planu?

Możesz to zrobić na kilka sposobów:               

  • elektronicznie przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego albo podpisu potwierdzonego Profilem Zaufanym za pośrednictwem platformy ePUAP   
  • drogą pocztową na adres Biura Architektury i Planowania Przestrzennego ul. Marszałkowska 77/79 00-683 Warszawa   
  • osobiście w kancelarii głównej m.st. Warszawy, kancelarii Biura Architektury i Planowania Przestrzennego lub w Wydziałach Obsługi Mieszkańców w Twojej dzielnicy

 

Dziękujemy, że byliście z nami!

Twoja opinia się liczy.

Pliki do pobrania

1.
(plik: Prezentacja_Podskarbińska_procedura.pdf, rozmiar pliku: 665.13 KB)
Pobierz
2.
(plik: Prezentacja_Podskarbińska_projekt_planu.pdf, rozmiar pliku: 8.13 MB)
Pobierz