Architektura i planowanie przestrzenne

Architektura i planowanie przestrzenne

Najlepsze inicjatywy. Konkurs S3KTOR

Increase Zwykły Decrease
opublikowano: dbartoszewicz, 15 stycznia 2018 - 13:51


To konkurs m.st. Warszawy, który promuje działalność organizacji trzeciego sektora, czyli organizacji pozarządowych (NGO). Pomagają w szkołach podstawowych „Ogarnąć inżynierię”, uczą projektowania. Wspierają dziewczyny, które kochają piłkę nożną.

NGO-sy promują kulturę, aktywny i zdrowy styl życia, także wśród seniorów. Miasto współpracuje z organizacjami trzeciego sektora, wspiera ich działania. W minionym roku Warszawa przeznaczyła na ten cel blisko 160 mln zł.

Które z inicjatyw pozarządowych minionego roku były najlepsze? Mieszkańcy i NGO-sy mogą je zgłaszać do VIII edycji konkursu. Termin mija 16 lutego. Czekają atrakcyjne nagrody. Wystarczy wypełnić i podpisać Kartę zgłoszenia inicjatywy i dostarczyć ją osobiście, drogą pocztową lub mailowo do Centrum Komunikacji Społecznej (ul. Senatorska 27, 00–099 Warszawa).

W konkursie są trzy kategorie podstawowe: S3KTOR Nowatorski, S3KTOR Programowy i S3KTOR Aktywizujący. W 2017 r. zwycięzcy dostali nagrody po 5 tys. zł. Przypomnijmy zeszłorocznych laureatów.

Nagroda w kategorii S3KTOR NOWATORSKI przypadła inicjatywie „Ogarnij Inżynierię” Fundacji Katalyst Engineering realizowanej w warszawskich szkołach podstawowych. Uczniowie robili eksperymenty, projektowali, bawili się w konstruktorów. Poznawali technologię druku 3D i tworzenia modeli trójwymiarowych. To także laureat NAGRODY MIESZKAŃCÓW.

Nagroda w kategorii S3KTOR PROGRAMOWY przypadł inicjatywie „Seniorzy w Wielokulturowej Warszawie” Stowarzyszenia Interwencji Prawnej. Miała ona charakter integracyjny, międzypokoleniowy oraz aktywizacyjny. Pomagała przełamywać bariery i stereotypy, sprzyjała integracji cudzoziemców.

Nagrodę w kategorii S3KTOR AKTYWIZUJĄCY otrzymał Klub Sportowy Akademia Piłkarska „Diamonds Academy”, który stworzył cztery ośrodki treningowe m.in. na Mokotowie, w Wawrze i Wilanowie. Pasją do piłki udało się zarazić dziewczyny w wieku od 4 do 15 lat.

W kategorii głównej GRAND S3KTOR wygrało Stowarzyszenie „Lekarze Nadziei” (Oddział Warszawski, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia dla Bezdomnych). Przychodnia działa od 1994 r. i pomogła blisko 9 tys. pacjentom. „Oprócz pomocy medycznej, organizacja oferuje również pomoc w znalezieniu miejsc noclegowych czy uregulowaniu spraw formalnych”. Laureata wskazała Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego, przyznała nagrodę w wysokości 15 tys. zł.

 

Więcej informacji na tej stronie