Plac Powstańców Warszawy – kolejny krok!

21 listopada 2017
Plac Powstańców Warszawy – kolejny krok!

Centrum miasta ciągle się zmienia. Nowy wygląd zyskała ulica Świętokrzyska. Zmiany czekają również plac Pięciu Rogów i plac Małachowskiego. A co z placem Powstańców Warszawy? Kiedyś był zielony i pełen życia, po wojnie się zmienił. Zdominowany przez parkujące samochody, niedawno – dzięki zaangażowaniu mieszkańców w budżet partycypacyjny – stał się bardziej przyjazny.

Dziś możemy pójść o krok dalej i zaprojektować docelową koncepcję zagospodarowania. Trwają prace nad planem zagospodarowania rejonu tzw. Ściany Wschodniej, który obejmuje plac Powstańców Warszawy. Miasto przygotowuje też koncepcję budowy parkingów podziemnych. Jeden z nich znajdzie się właśnie pod placem. Rozbudowę swojej siedziby rozważa Narodowy Bank Polski. Wkrótce otwarty zostanie hotel Prudential.

To dobra okazja, by wspólnie porozmawiać o nowej koncepcji placu Powstańców Warszawy.

• Jaki plac będzie atrakcyjny dla odwiedzających?
  • Jak powinien być zorganizowany ruch na placu: dla pieszych, rowerzystów, komunikacji miejskiej oraz  dla indywidualnych samochodów?
  • Jak kształtować architekturę placu, by nawiązać do jego historii i umiejętnie łączyć ją z tym, co nowe?

Jak można wziąć udział w konsultacjach:

• Weź udział w warsztatach urbanistyczno-projektowych (charrette):

sobota 2 grudnia

11:00 – 13:00   spacer badawczy

poniedziałek 4 grudnia

17:00 – 18:00   otwarcie warsztatów – wprowadzenie

18:00 – 20:30   sesja warsztatowa: jaki plac?

praca warsztatowa przy stołach wraz z ekspertami i przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy

wtorek 5 grudnia

14:00 – 18:00   studio otwarte dla chętnych na wspólną pracę projektową (punkt konsultacyjny)

środa 6 grudnia

18:00 – 20:30   sesja warsztatowa w oparciu o koncepcję wstępną

prezentacja wstępnej koncepcji

dyskusja

czwartek 7 grudnia

piątek 8 grudnia

18:00 – 20:00   prezentacja końcowa

prezentacja koncepcji końcowej placu powstańców warszawy wynikającej z prac warsztatowych

dyskusja

wystawa

Wszystkie sesje warsztatowe, studio otwarte z punktem konsultacyjnym oraz prezentacja końcowa odbędą się w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego przy ul. Marszałkowskiej 77/79 (sala na parterze).

Nie obowiązują zapisy. Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny!

Zapraszamy również na spacer po placu z Dariuszem Bartoszewiczem – w sobotę, 25 listopada o godz. 12:00.

Zbiórka w holu Hotelu Gromada, Dom Chłopa

Dołącz do wydarzenia na FB >>>

Więcej informacji na stronie www.konsultacje.um.warszawa.pl

Lista uczestników
  • Nie obowiązują zapisy. Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny!