Raporty z planowania Warszawy. Jaki krajobraz nas otacza?

opublikowano: wkacperski, 8 kwietnia 2021 - 16:35

raporty z planowania warszawy

Zapraszamy na trzecie otwarte spotkanie o planowaniu Warszawy. W naszym cyklu Architekt Miasta Marlena Happach oraz Dyrektor Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy Monika Konrad dzielą się wiedzą o Warszawie, zebraną podczas prac nad nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Studium to konstytucja przestrzenna miasta. W jej tworzenie są zaangażowani mieszkańcy, którzy złożyli blisko 25 000 wniosków. Po tym etapie prowadziliśmy prace analityczne, teraz przedstawiamy ich wyniki. Na naszych spotkaniach nie prezentujemy tylko suchych danych. Obraz, który wyłania się z analiz jest bardzo ciekawy. Dużo mówi o nas, warszawiakach i naszym mieście. Staje się też punktem wyjścia do rozmowy o Warszawie przyszłości za 10, 20, 30 lat.

W raporcie z planowania Warszawy „Jaki krajobraz nas otacza?” skupiamy się na tożsamości miasta. Co ją buduje – architektura, osiedla, zabytki, natura, relacje między nimi? Co jest cenne w przestrzeni wokół nas, a co warto zmienić, by poprawiła się jakość naszego życia? Jakie są charakterystyczne typy zabudowy warszawskiej? Czy miejsca w jakich mieszkamy, mają szanse sprostać wyzwaniom przyszłości?

Spotkanie będziemy transmitować na platformie YouTube, w czacie można komentować i zadawać pytania.

Link do transmisji: https://youtu.be/CWiqtwVfEtc

Jeśli chcecie wziąć udział w dyskusji na ZOOMIE, prosimy o maila na adres: dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl

Po spotkaniach będziecie mogli podzielić się z nami uwagami na temat prezentowanego materiału, wysyłać maila na adres: dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl

Za nami spotkanie poświęcone mieszkańcom „Ilu nas jest, a ilu będzie?”. Raport jest dostępny tu

oraz

ekosystemowi Warszawy pt. „W jakim środowisku żyjemy?” Raport można przeczytać tu.

Ostatnie spotkanie z cyklu Raporty z planowania Warszawy: Czy żyjemy lokalnie? Odbędzie się 19 maja o godzinie 18.

Cykl spotkań podsumujemy na wystawie w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Jej otwarcie planujemy 2 czerwca tego roku.

Więcej informacji: www.architektura.um.warszawa.pl

Organizatorem spotkania jest Miasto Stołeczne Warszawa.