Raporty z planowania Warszawy. W jakim środowisku żyjemy?

opublikowano: wkacperski, 17 marca 2021 - 17:00

w jakimś środowisku żyjemy?

Zapraszamy na drugie z  cyklu otwartych spotkań, podczas których Architekt Miasta Marlena Happach oraz Dyrektor Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy Monika Konrad podzielą się wiedzą o Warszawie, zebraną podczas prac nad nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Studium to konstytucja przestrzenna miasta. W jej tworzenie są zaangażowani mieszkańcy, którzy złożyli niemalże 25 000 wniosków. Po tym etapie prowadziliśmy prace analityczne, chcemy teraz przedstawić ich wyniki.

Spotkania z cyklu  nie są suchym przedstawiem danych. Obraz, który wyłania się z analiz jest bardzo ciekawy i dużo mówi o nas, warszawiakach. Jakie stawiamy pytania o przyszłość? Jak chcemy kształtować przestrzeń Warszawy, by była dobrym miejscem do życia za 10, 20 czy 30 lat.

Za nami spotkanie poświęcone mieszkańcom „Ilu nas jest, a ilu będzie?” Raport jest dostępny tu.

Już w najbliższą środę 24 marca odbędzie się spotkanie „W jakim środowisku żyjemy?”

Poruszymy tematy zieleni, wody i powietrza, to jak uwarunkowania przyrodnicze wpływają na naszą jakość życia. Czego dowiedzieliśmy się o naszym miejskim ekosystemie z analiz i jak chcemy o nim myśleć w przyszłości.

Zapoznaj się z raportem.

Kolejne spotkania:

Jaki krajobraz nas otacza?
21 kwietnia godz. 18

Czy żyjemy lokalnie?
19 maja godz. 18

Cykl spotkań podsumujemy na wystawie w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Jej otwarcie planujemy na 2 czerwca tego roku.
Więcej informacji: www.architektura.um.warszawa.pl

Spotkanie będzie transmitowane online na platformie YouTube.
Będzie tu aktywny czat z możliwością zadawania pytań i komentowania.

Jeśli chcecie wziąć udział w dyskusji na ZOOMIE prosimy o maila na adres:
dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl

Po spotkaniach będziecie mogli podzielić się z nami uwagami na temat prezentowanego materiału, wysyłając maila na adres dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl

Organizatorem spotkania jest Miasto Stołeczne Warszawa.

1. Raport z planowania Warszawy cz.2 "W jakim środowisku żyjemy?"
(plik: RAPORT_Z_PLANOWANIA_WARSZAWY_CZ2_W_JAKIM_SRODOWISKU_ZYJEMY.pdf, rozmiar pliku: 14.47 MB)