Warsztaty o studium: Jak rozwijać Warszawę w oparciu o dobre sąsiedztwo?

opublikowano: Magdalena Gan, 19 listopada 2018 - 14:15

Interesujesz się miastem i chcesz włączyć się w tworzenie nowego studium? Przyjdź na warsztaty o przestrzeni Warszawy i dobrym sąsiedztwie w sobotę 1 grudnia.

„Jak rozwijać Warszawę w oparciu o dobre sąsiedztwo?” to warsztaty w ramach konsultacji społecznych studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy (etap zbierania wniosków).

Czym jest dobre sąsiedztwo? Miasto wygodne to miasto, gdzie wszędzie jest blisko i codzienne sprawy można załatwić w swoim sąsiedztwie. Dziś w Warszawie jest wiele miejsc, w których brakuje różnych funkcji, dzięki którym tworzyłoby się dobre sąsiedztwo.

Dlatego tworzenie nowego studium dla Warszawy to analiza miasta pod kątem jego dopełniania: uzupełniania tego, co sprawi, że nasze miasto będzie siecią dobrze działających sąsiedztw. Na warsztatach wspólnie zastanowimy się, co znaczy dobre sąsiedztwo w różnych fragmentach Warszawy:

• w miejscach, gdzie dominuje zabudowa jednorodzinna
  • w dawnych osiedlach mieszkaniowych
  • w nowych osiedlach mieszkaniowych
  • w miejscach oddalonych od centrum miasta i dzielnicy.

Jeśli interesujesz się miastem i chcesz włączyć się w tworzenie nowego studium, te warsztaty są dla Ciebie. Przyjdź 1 grudnia (start o 10:30, warsztat jest przewidziany na ok. 3 godziny) do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego przy ul. Marszałkowskiej 77/79. Wstęp wolny. Zapisy nie obowiązują.

Konsultacje studium, których częścią są te warsztaty, trwają do 9 stycznia 2019 roku. Dowiesz się o nich więcej na tej stronie >>>