null

Zobacz z architektami najlepsze szkoły

Drukuj otwiera się w nowej karcie
31.10.2021 12:00 - 31.10.2021 15:00
Szkoła Podstawowa nr 399 w Warszawie, ul. Jerzego Zaruby 7, 02-796 Wrszawa
widok budynku głównego

We wrześniu i październiku zapraszamy na niedzielne spacery po nowych szkołach. Wydarzenie współorganizujemy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w ramach 12. Festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Główny temat: „Jak robić szkołę?”.

Naszymi przewodnikami będą architektki i architekci, którzy zaprojektowali najlepsze szkoły publiczne. Miasto otwierało je w 2020 roku. Znalazły się w finale 7. edycji konkursu Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy.

Nagrodzone i wyróżnione budynki charakteryzuje wysoka jakość architektury. Nowe szkoły dobrze pasują do zabudowy w sąsiedztwie. Mają zielone dachy i tarasy, starannie zaprojektowaną zieloną przestrzeń wokół i różne rozwiązania proekologiczne. Takie nowoczesne i „eko-projektowanie” musi stać się standardem w dobie zmian klimatu.

Wiemy, jaka powinna być szkoła na miarę wyzwań XXI wieku. Mamy stołeczne standardy, które obowiązują przy projektowaniu, budowie, modernizacji i rozbudowie obiektów oświatowych. Zebraliśmy je w publikacji „Szkoła dobrze zaprojektowana. Standardy architektoniczne i funkcjonalne dla szkół podstawowych i zespołów szkolno-przedszkolnych”. Powiemy też o nich w trakcie naszych spacerów.

Program spacerów z architektami „Jak robić szkolę?”

  • 12 września, godz. 12 – Szkoła Podstawowa Nr 400 w Wilanowie, ul. Oś Królewska 25, projekt: Bujnowski Architekci, architektura krajobrazu: RS Architektura Krajobrazu
  • 26 września, godz. 12 – Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 147 z Oddziałami Integracyjnymi w Wesołej, Plac Wojska Polskiego 28, projekt: xystudio
  • 17 października, godz. 11 – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1, ul. Rakowiecka 21, projekt: Konior Studio
  • 31 października, godz. 12 – Szkoła podstawowa nr 399 z przedszkolem na Kabatach, ul. Jerzego Zaruby 7, projekt: Maciej Siuda Pracownia. 

Na spacery obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.