null

Patrzymy w przyszłość Warszawy! Dwie wystawy w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
02.06.2021 - 27.06.2021
ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Wiecheckiego "Wiecha" 4, 00-017 Warszawa

W niepewnych czasach zastanawiamy się, co czeka nas w przyszłości.
Zapraszamy na wyjątkowe wystawy. Ich autorami są mieszkańcy, eksperci, architekci i urbaniści.

Robimy Studium! Raport z planowania Warszawy

W pawilonie pokazujemy wystawę, która jest elementem powstawania nowej konstytucji przestrzennej Warszawy. „Robimy studium! Raport z planowania Warszawy” to wystawa, na której dzielimy się wiedzą zebraną nad założeniami do nowego Studium.

FUTUWAWA. Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości?

Prace uczestników konkursu to mikrolaboratoria zamieszkiwania stolicy w 2050 roku. Wcale nie są tak odległe – wiele z nich działa w teraźniejszości, prowadząc badania, tworząc wspólnoty, organizując materię miejską, poszerzając pole rozmowy o mieście, edukując i eksperymentując. Konsekwentnie, choć zwykle mało spektakularnie.

Wystawę możesz oglądać w WYSPIE CIENIA, instalacji na placu przed ZODIAKIEM, przynoszącej wytchnienie od żaru coraz gorętszych dni. Stworzyliśmy miejsce, z którego możesz spojrzeć na Warszawę z dystansu, wyłączyć się z jej gwaru i skupić na prześledzeniu 19 najciekawszych wizji przyszłości nadesłanych na nasz konkurs.

Zapytaliśmy najmłodszych i młodzież, jak wyobrażają sobie Warszawę 2050 roku. Autorzy i autorki tych wizji będą zamieszkiwać stolicę i inne miasta przyszłości – i myślą o tym bardzo poważnie. Prace młodych twórców zobaczycie w witrynach C&A w Domach Towarowych Wars Sawa Junior przy pasażu Wiecha.

Zapraszamy na wystawy do 27 czerwca w godzinach 12 -19.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap