null

Robimy Studium! RAPORT Z PLANOWANIA WARSZAWY | Wystawa i konsultacje społeczne | 2.06-31.07 (termin wydłużony)

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika dekoracyjna

Trwają konsultacje założeń do nowego Studium dla Warszawy.

Planując rozwój przestrzenny Warszawy mamy szansę wspólnie wpłynąć na naszą przyszłość. Przedstawiamy wyjątkową wystawę - raport z prac nad nowym Studium dla Warszawy. Przyszła konstytucja przestrzenna miasta od początku powstaje w dialogu z ekspertami i mieszkańcami.  Na etapie zbierania wniosków w 2018 roku wpłynęło do nas niemalże 25 000 opinii! Do rozmowy o przestrzennej przyszłości miasta angażowaliśmy warszawiaków również przez serię publikacji i spotkań pod hasłem "Raporty z planowania Warszawy". Na wystawie pokazujemy najważniejsze tematy zebrane w tychże raportach, ale idziemy też dalej - pokazujemy założenia do Nowego studium i poddajemy je konsultacjom społecznym.  

Skupiamy się na sprawach najistotniejszych dla zrównoważonej przyszłości Warszawy. Pokazujemy dane o demografii i kondycji środowiska w stolicy. Przyglądamy się też warszawskiej tożsamości, lokalności i sposobom poruszania się po mieście. Przedstawiamy założenia nowego Studium odpowiadające na pytania

 • Jak rozwijać Warszawę?
 • Jak tworzyć odporny ekosystem miejski?
 • Jak tworzyć atrakcyjny krajobraz?
 • Jak wprowadzać lokalność?

Odpowiedzi odnosimy do wiedzy i analiz zebranych podczas prac nad nowym Studium. Na wystawie prezentujemy ponad 100 map, wykresów, diagramów i ilustracji, które z różnych perspektyw pokazują stojące przed Warszawą wyzwania. Zgromadzona wiedza pozwoliła nam wypracować plan na przyszłość. To założenia do nowego Studium. Prezentujemy je na wystawie czekając na Państwa opinie. Wszystkie uwagi rozważymy przygotowując końcowy projekt rozwoju przestrzennego naszego miasta.

Obejrzyj spotkanie wokół założeń dla nowego Studium:

Zapoznaj się z prezentacją o założeniach.

Przeczytaj ulotkę na temat założeń.

Zapoznaj się z raportem z konsultacji.

Jak można wziąć udział w konsultacjach?

 • Odwiedźcie wystawę
 • Weźcie udział w spotkaniach:

„Jakie nowe Studium dla Warszawy?”, 16 czerwca (środa) o godz. 18.00 (online) - zapis spotkania powyżej
"Jaka lista Dóbr Kultury Współczesnej?", 23 czerwca (środa) o godz. 18.00 (online) Chcesz zapoznać się z listą Dóbr? Kliknij tu!

Możecie być na platformie YouTube i komentować oraz zadawać pytania na czacie lub dołączyć do rozmowy na platformie ZOOM. Chęć uczestnictwa na ZOOMie zgłoście na adres: dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl

 • 19 czerwca (sobota) w godzinach 10 – 13 na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu (al. Wojska Polskiego, róg ul. Śmiałej) będziemy rozmawiać o założeniach do Studium. 
 • Wyślijcie opinię na temat założeń do nowego Studium na adres dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl 

Chcecie zapoznać się z raportami? Kliknijcie poniżej:

 1. Raport z planowania Warszawy nr 1 "Ilu nas jest, a ilu będzie?" 
 2. Raport z planowania Warszawy nr 2 "W jakim środowisku żyjemy?"
 3. Raport z planowania Warszawy nr 3 "Jaki krajobraz nas otacza?"
 4. Raport z planowania Warszawy nr 4 "Czy żyjemy lokalnie?"

Wystawie w ZODIAKU towarzyszy ponadto wystawa pokonkursowa "FUTUWAWA. Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości". Otrzymaliśmy bardzo wiele prac i chcielibyśmy zaprezentować je przy tej okazji myślenia o Warszawie przyszłości. O samym konkursie przeczytać można więcej w tym miejscu.

Więcej informacji o nowym Studium będzie dostępne od 2 czerwca na stronie www.architektura.um.warszawa.pl 

Załączniki: