null

Dialog społeczny w sprawie inwestycji przy ul. Postępu 4 na podstawie specustawy mieszkaniowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na Służewcu Przemysłowym przy ul. Postępu 4 firma Yareal planuje budynek mieszkalny w ramach specustawy mieszkaniowej.

Deweloper rozpoczął rozmowy z mieszkańcami na temat kształtu tej inwestycji. Jest to zgodne z instrukcją Prezydenta m.st. Warszawy, która dotyczy zasad prowadzenia dialogu o inwestycji w przypadku wniosków o lokalizację inwestycji na podstawie specustawy mieszkaniowej*

Projekt obejmuje budowę bloku mieszkalnego z lokalami handlowo-usługowymi, wewnętrznym dziedzińcem i ogólnodostępnym terenem zielonym.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy Yareal.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 kwietnia 2022 r. (środa) o godz. 17:30 w budynku hotelu Vienna House przy ul. Postępu 4.

Nad projektem tej inwestycji, po etapie dialogu z mieszkańcami, pochylą się członkowie Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej oraz Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego. Ostateczną decyzję  podejmą warszawscy radni, którzy będą głosować nad projektem po formalnym złożeniu przez inwestora wniosku do m.st. Warszawy. Prowadzone  działania nie są obowiązkowym elementem realizacji wniosków w ramach specustawy mieszkaniowej. Celem dialogu o inwestycji jest zwiększenie transparentności procesu i możliwość rozmowy o projekcie tak, by jak najlepiej  wpisał się w lokalne uwarunkowania i cele strategiczne m.st. Warszawy.

Na wizualizacji po prawej stronie widać planowany budynek mieszkalny. Po lewej stronie – hotel Vienna House, w którym odbędzie się spotkanie z mieszkańcami.


Podstawa prawna

* Ustawa z dnia 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących