null

Dlaczego właśnie te? Nominacje Huberta Trammera

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.01.2022 18:00 - 18.01.2022 20:00
grafika dekoracyjna promująca wydarzenie

Rozmowa o nominacjach do edycji 2022 Nagrody Architektonicznej Unii Europejskiej im. Ludwika Mies van der Rohe z Hubertem Trammerem, Kacprem Kępińskim i Robertem Koniecznym. Spotkanie poprowadzi Magda Maciąg z Oddziału Warszawskiego SARP.

Stacje metra Płocka, Młynów i Księcia Janusza, Przebudowa dworca autobusowego w Kielcach, osiedle Nowy Nikiszowiec, Klasztor Sióstr Franciszkanek, Miejska i Gminna Biblioteka w Głuchołazach, adaptacja starych budynków na przedszkole - to niektóre z polskich obiektów nominowanych do miana najlepszej europejskiej architektury 2022 roku. Wskazał je Hubert Trammer, ekspert Nagrody Architektonicznej Unii Europejskiej im. Ludwika Mies van der Rohe. Czym się kierował? Co może budzić wątpliwości w tym wyborze? Jakie są argumenty?

Ekspert opowie o nominowanych przez siebie obiektach i swoim sposobie ich wyboru. Refleksami podzielą się też Kacper Kępiński, który w swoich artykułach przedstawił krytyczne uwagi do dwóch nominacji oraz Robert Konieczny, który na Facebooku podważał sens budowania w miejscu, gdzie powstała jedna z wytypowanych realizacji.

Zapraszamy na spotkanie z Hubertem Trammerem i jego gośćmi.
Dołączcie do nas!

Osoby chcące wziąć udział w rozmowie na zoomie proszone są o zgłoszenie na adres: kontakt@pawilonzodiak.pl
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Głos w dyskusji można będzie zabrać także na czacie spotkania na przez Youtube. 


Rozmowa towarzyszy wystawie Mies van der Rohe Award 2022 | polskie nominacje. Prezentujemy na niej 25 realizacji z Polski w edycji 2022 Nagrody Architektonicznej Unii Europejskiej im. Ludwika Mies van der Rohe. Zobaczyć można je na tle m.in. 532 wszystkich nominacji tej edycji i 141 dotychczasowych z Polski.

Nominacje Huberta Trammera do edycji 2022 Nagrody Architektonicznej Unii Europejskiej im. Ludwika Mies van der Rohe:

  • Miejska i Gminna Biblioteka w Głuchołazach

https://eumiesaward.com/work/4487

  • Budowa Centrum Komunikacyjnego - przebudowa, rozbudowa i modernizacja istniejącego zespołu dworca autobusowego w Kielcach

https://eumiesaward.com/work/4661

  • Klasztor Sióstr Franciszkanek w Dobrzeniu Wielkim

https://eumiesaward.com/work/4664

  • Stacje metra Płocka, Młynów i Księcia Janusza w Warszawie

https://eumiesaward.com/work/4666

  • Nowy Nikiszowiec - Zespół Dostępnej Zabudowy Wielorodzinnej w Katowicach

https://eumiesaward.com/work/4684

  • Adaptacja budynków starej szkoły i stodoły na przedszkole stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu - Malinie

https://eumiesaward.com/work/5012


Hubert Trammer – architekt, Uczestnik Okrągłego Stołu Nowego Europejskiego Bauhausu. Współpracownik Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Nauczyciel na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Współpracował dydaktycznie z Wydziałami Architektury Politechniki Warszawskiej, Politechniki Białostockiej i ETH w Zurychu. Sędzia konkursów architektonicznych. Ekspert nominujący do edycji 2015, 2019 i 2022 Nagrody Architektonicznej Unii Europejskiej im. Ludwiga Miesa van der Rohe.

Kacper Kępiński – architekt, kierownik działu projektów zewnętrznych i wystaw w Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki. Redaktor portalu architekturaibiznes.pl. Współzałożyciel krakowskiego stowarzyszenia Przestrzeń-Ludzie-Miasto i członek rady Fundacji Instytut Architektury.

Robert Konieczny – architekt, współzałożyciel i szef pracowni KWK Promes. Członek francuskiej Académie d'Architecture. W edycji 2012 był ekspertem nominującym do Nagrody Architektonicznej Unii Europejskiej im. Ludwiga Miesa van der Rohe. Do tej nagrody było nominowane dwanaście jego realizacji. Jego budynki zwyciężały w konkursach World Architecture Festival, European Prize for Urban Public Space i Wallpaper Design.

Magda Maciąg – architektka, właścicielka pracowni mut, członkini zarządu Oddziału Warszawskiego SARP m.in. koordynująca działania stowarzyszenia w Zodiaku. Kuratorka wystawy Mies van der Rohe Award 2022 | polskie nominacje