null

Jak może zmienić się rejon ronda Zgrupowania AK „Radosław” i planowanego biurowca LIBERO

Drukuj otwiera się w nowej karcie
widok z lotu ptaka

Firma Green Property ma pozwolenie na budowę biurowca LIBERO przy ul. Burakowskiej 4. Projekt zakłada część wysoką na 120 m i niższą, 25-metrową. Deweloper chce teraz zmienić funkcję planowanej inwestycji na mieszkaniową.

Zmiana funkcji i parametrów inwestycji miałaby nastąpić w trybie specustawy mieszkaniowej. Musi ją zaakceptować Rada m.st. Warszawy.

Green Party zamierza w stosunku do projektu biurowego obniżyć wysokość budynku o ponad 20 metrów. Przekonuje, że inwestycja mieszkaniowa urozmaici okolicę, wprowadzi więcej życia w kwartał zdominowany teraz przez funkcje komercyjne. Inwestycja spełnia wymogi formalne, które wynikają z lokalnych standardów urbanistycznych obowiązujących w Warszawie.

Inwestor zdecydował się na przeprowadzenie dialogu o inwestycji, czyli rozmowę z osobami, które są zainteresowane tym projektem. Konsultacje społeczne potrwają od 8 do 30 czerwca 2022 r. Za dialog odpowiada zespół z pracowni JAZ+ Architekci i Think Tank Miasto.

 

 

Jak i gdzie można się czegoś dowiedzieć o planowanej inwestycji

8 czerwca (środa) o godz. 18 zacznie się spacer. Zbiórka na skrzyżowaniu Powązkowskiej i Burakowskiej. Po spacerze spotkanie, na którym wszyscy będą się mogli zastanowić, czego potrzeba w tej okolicy. 

13 czerwca (poniedziałek) o godz. 18 zacznie się spotkanie online.

22 czerwca (środa) w godz. 18-20.30 odbędzie się spotkanie z projektantami z atelier tektura.

 

 

Do 30 czerwca można napisać do inwestora, zgłosić swoje uwagi, wnioski albo pomysły, na adres dialog@libero.warszawa.pl.

Prowadzone działania są zgodne z Instrukcją Prezydenta m.st. Warszawy dot. zasad prowadzenia dialogu o inwestycjach, wnioskowanych na podstawie ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących.