null

„Jak robić szkołę?” – wystawa w ramach 13. Festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE

Drukuj otwiera się w nowej karcie
08.10.2021 18:00 - 07.11.2021 14:00
Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22, Warszawa

Jak robić szkołę? Rozmawiamy o tym na 13. festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego współorganizuje to wydarzenie

Autorzy wystawy "Jak robić szkołę?" prezentowanej w Muzeum nad Wisłą sprawdzają, jakie cechy powinna mieć szkoła, by jak najlepiej spełniać swoje zadania i pytają o to, czego nowo powstające budynki mogą nauczyć się od tych zbudowanych w przeszłości. Wystawa jest wielowątkową opowieścią, która łączy podstawowe dane liczbowe dotyczące szkolnictwa, projekty architektoniczne, zdjęcia i prace artystyczne. Przygląda się napięciom między działaniami odgórnymi i oddolnymi, szuka w innych modelach nauczania możliwości ulepszenia istniejącego systemu, a wreszcie definiuje rolę Muzeum jako instytucji długofalowo wspierającej edukację w swoim programie.

Wystawa o projektowaniu szkół trafiła w swój czas. Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego opublikowało w tym roku dokument pt. Szkoła dobrze zaprojektowana. Na wystawie znajdą się opisy cech „dobrze zrobionej” szkoły, wybrane przykłady realizacji historycznych i współczesnych, przede wszystkim tych, które znalazły się w finale tegorocznej Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy.

Wystawę będzie można oglądać do 7 listopada.

Więcej szczegółów >>>

Dołącz do wydarzenie na Facebooku.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.