null

Jaki plan dla wschodniej części Muranowa?

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jaki Muranów wschodni?

Opinie mieszkańców: więcej zieleni i miejsc do parkowania, stop dla nowych domów. Można dobudować piętra na niskich blokach. Przydałyby się windy, bo trudno chodzi się po schodach, a osiedla się starzeją.

Jest już raport po konsultacjach, które dotyczyły projektu planu miejscowego dla Muranowa Południowego. Mieszkańcy poznali dwa warianty tego planu przygotowane w pracowni Dawos: rozwojowy i zachowawczy. Konsultacje trwały od 9 do 30 października. Wszyscy mieli szansę, by się wypowiedzieć, jakiego Muranowa chcieliby w przyszłości. Z tego prawa skorzystało 388 osób.

Większość mieszkańców jest przeciwna nowej zabudowie. Ponad połowa godzi się jednak na nadbudowę niskich domów (przeciw była jedna trzecia). Aż 67 proc. uczestników konsultacji uważa, że można przekształcać mieszkania na parterze w lokale usługowe (przeciw – 29 proc.). Większość mieszkańców za wielki problem uważa brak parkingów, w tym podziemnych. Po południu trzeba czasem krążyć nawet pół godziny, by znaleźć jakiekolwiek miejsce na samochód w tej części Muranowa.

Ważna jest ochrona zieleni, dbanie o miejsca pamięci, szkoły i placówki zdrowia. Powtarzały się postulat: więcej przejść dla pieszych, nie grodzić osiedli.

 

Dowiedz się więcej – przeczytaj raport >>>

 

muranow_4.PNG
Zobacz galerię (3 zdjęć)
muranow3.PNG
muranow2.PNG