null

Kondratowicza przyszłości – finał

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Kończą się warsztaty architektoniczno-urbanistyczne dotyczące zagospodarowania ul. Kondratowicza. W najbliższy wtorek, 12 kwietnia o godz. 17.00 w Urzędzie Dzielnicy Targówek zostaną zaprezentowane wyniki prac zespołów projektowych.

 

W związku z rozbudową II linii metra, ulica Kondratowicza zostanie gruntownie przebudowana, a odcinek pomiędzy planowanymi stacjami „Kondratowicza” i „Bródno” stanie się wizytówką i centrum Bródna.

Podczas wtorkowego spotkania w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek każdy z pięciu zespołów projektowych biorących udział w warsztatach zaprezentuje wyniki swoich prac, poświęconych zagospodarowaniu i funkcjonowaniu ul. Kondratowicza oraz jej otoczenia. Mieszkańcy będą mogli poznać proponowane rozwiązania dotyczące komunikacji, zabudowy, kształtowania przestrzeni oraz urządzenia zieleni i wyrazić swoje opinie na ten temat.

Warsztaty urbanistyczno-architektoniczne, na zlecenie miasta, przeprowadził Warszawski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Towarzyszyły im konsultacje społeczne i spotkania z mieszkańcami.

Wyniki prac warsztatowych zostaną opublikowane i przekazane Prezydent m.st. Warszawy - Hannie Gronkiewicz-Waltz. Będą stanowiły rekomendacje dla planowanych działań związanych z modernizacją ulicy Kondratowicza po wybudowaniu stacji II linii metra na Targówku.

Prace zespołów można obejrzeć na stronie: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/kondratowicza-przysz-o-ci-fina