Kondratowicza przyszłości. Nowe centrum Bródna - konsultacje społeczne

Rozpoczęły się warsztaty urbanistyczno-architektoniczne dotyczące opracowania koncepcji przestrzennego zagospodarowania rejonu ul. Kondratowicza w kontekście planowanego odcinka II linii metra.
Warsztaty są prowadzone na zlecenie miasta przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Budowa metra odmieni ulicę Kondratowicza, która stanie się nowym centrum Bródna. Trwają już warsztaty urbanistyczno-architektoniczne dotyczące tego miejsca. Chcemy, by w tym procesie aktywnie uczestniczyli mieszkańcy.

W związku z rozbudową II linii metra ulica Kondratowicza zostanie zmodernizowana. Rozpoczęły się już warsztaty urbanistyczno-architektoniczne, prowadzone – na zlecenie miasta – przez Warszawski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Ich celem jest uzyskanie różnorodnych propozycji dotyczących zagospodarowania centrum współczesnego Bródna, na odcinku pomiędzy planowanymi stacjami II linii metra: „Kondratowicza” i „Bródno”.

W proces projektowy włączą się mieszkańcy – rozpoczynają się właśnie konsultacje społeczne w tej sprawie. W najbliższą środę – 20 stycznia 2016 r., o godz. 17.30 w Urzędzie Dzielnicy Targówek odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym zostaną przedstawione planowane działania dotyczące nowego centrum Bródna.

Konsultacje społeczne trwają do 5 lutego 2016 r.

Jak można wziąć udział w konsultacjach:

Zieleń, przestrzeń publiczna, piesi, rowerzyści, samochody – jak powinna funkcjonować ulica Kondratowicza i jej otoczenie, by na Targówku żyło się lepiej?

Zapraszamy do udziału w jednym z dwóch spotkań warsztatowych:
  •  w sobotę, 23 stycznia 2016 r., w godz. 11:00-14:00

LUB

• we wtorek, 26 stycznia 2016 r., w godz. 17:30-20:30

Jeśli nie możesz uczestniczyć w warsztatach, a chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami, koniecznie napisz na: konsultacje@um.warszawa.pl
albo

Podczas konsultacji, które potrwają do 5 lutego, odbędą się również dwa spotkania warsztatowe (chętni mogą wybrać jeden dogodny dla siebie termin). Mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje pomysły, powiedzieć co jest dla nich ważne i wymaga zachowania, a co należy koniecznie zmienić. Propozycje mogą dotyczyć zieleni, przestrzeni publicznej, organizacji ruchu rowerowego oraz samochodowego na ul. Kondratowicza. Wyniki zostaną później przekazane pięciu zespołom projektowym zakwalifikowanym do drugiego etapu warsztatów urbanistyczno-architektonicznych.