null

Budujemy nowe mieszkania – konkurs na budynki mieszkalne we Włochach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warszawa ogłasza konkurs na zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z lokalami usługowymi przy ul. 1 Sierpnia we Włochach. Inwestycja jest częścią Programu Mieszkaniowego m.st. Warszawy.

Realizujemy strategię Warszawa2030. Chcemy by warszawiakom żyło i mieszkało się lepiej, a oferta mieszkaniowa w stolicy była dostosowana do ich potrzeb i finansowych możliwości. Mamy nadzieję, że planowany zespół budynków we Włochach znacząco się do tego przyczyni. – mówi Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Zgodnie z założeniami strategii Warszawa2030 i celem Wygodna lokalność, który zakłada zachowanie równowagi między wielkomiejskością i stołecznymi funkcjami, a środowiskiem codziennego życia mieszkańców - zespół budynków przy ul. 1 Sierpnia ma zostać zaprojektowany tak, by mieszkańcy mieli łatwy dostęp do podstawowych usług, miejsc pracy, nauki, wypoczynku oraz kultury i rozrywki.

Warszawiacy mają mieszkać w dobrej jakości architekturze. A ten konkurs pozwoli nam na wybranie jak najlepszej propozycji w prężnie rozwijającej się dzielnicy Włochy - zapowiada Marlena Happach, Architekt Miasta.

Jakie zadnie mają architekci?

Architekci mają za zadanie wykonać koncepcję zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami. W budynkach przy ul. 1 Sierpnia ma znaleźć się około 300 lokali mieszkalnych. Kompleks ten będzie się składał z mieszkań komunalnych, lokali usługowych zlokalizowanych w parterach budynków i garażu podziemnego. Teren ma zostać tak zagospodarowany, aby wokół nie brakowało terenów zielonych.

Jaki charakter ma konkurs?

Konkurs zostanie przeprowadzony w całości elektronicznie za pośrednictwem platformy: https://zamowienia.um.warszawa.pl. Wnioski o dopuszczenie do konkursu można składać do 16 lipca br. do godz. 16:00. W ten sam sposób – elektronicznie - będą składane również prace konkursowe. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronach: http://architektura.um.warszawa.pl/konkurs1sierpnia, https://zamowienia.um.warszawa.pl

Nagrody w konkursie

Na nagrody w konkursie przeznaczono łącznie 100 tysięcy złotych. Zespół, który zajmie pierwsze miejsce, otrzyma 50 tys. zł. Druga nagroda wyniesie 30 tys. zł., a trzecia – 15 tys. zł. Pula na wyróżnienia wynosi 5 tys. zł.

Kto zasiada w jury konkursowym?

W skład jury konkursowego wchodzi 10 osób, m.in.: Monika Kryk, zastępca burmistrza dzielnicy Włochy. Funkcję przewodniczącego pełni Zbigniew Maćków z Wrocławia.

W jury zasiadają także eksperci zewnętrzni i przedstawiciele jednostek miejskich: Wanda Stolarska (Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego), Ewa Tołwińska (Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego), Kamila Zakrzewska (Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego), Michał Niziński (Urząd Dzielnicy Włochy), Patrycja Warot (Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta), Beata Marczak-Wacławek (Biuro Polityki Lokalowej), Daniel Frąc (Stowarzyszenie Architektów Polskich) i Błażej Hermanowicz (Stowarzyszenie Architektów Polskich).