null

Kultura

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjęcie z koncertu - zespół grający na skrzypcach
letnie_koncerty

Kultura ma moc integracji i aktywizacji. Wspólne działania artystów, animatorów i animatorek wraz z mieszkańcami i mieszkankami pomagają budować relacje międzyludzkie, wzmacniają lokalną tożsamość i przywiązanie do miejsca, co jest kluczowe dla powodzenia procesu rewitalizacji.

 

Atrakcyjne wydarzenia kulturalne oraz lokowanie na obszarach rewitalizowanych instytucji kultury z ciekawym programem mogą przyczynić się do zmiany, często niekorzystnego, wizerunku takich rejonów.

Jesteśmy świadomi tych procesów oraz zależności, więc realizując  Program Rewitalizacji, staramy się  jak najpełniej wykorzystać możliwości jakie daje kultura dla podniesienia jakości życia na  rewitalizowanym obszarze. Zabiegamy o  atrakcyjność tego terenu, zarówno dla mieszkańców i mieszkanek jak i osób spoza. Remontujemy obecne siedziby instytucji kultury oraz tworzymy nowe ( modernizując zabytkowe budowle), stale poszerzamy ofertę kulturalną, organizujemy festiwale, wychodzimy do mieszkańców i mieszkanek, proponując im szereg wspólnych działań w przestrzeni miasta, na ulicach, skwerach i podwórkach.