null

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy - III edycja rozstrzygnięta!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

 Najlepsza architektura sprawdza się nie na stronach katalogów, ale w prawdziwym życiu. Powinna być bliska ludziom, spełniać ich potrzeby, służyć im - mowi Marlena Happach, architekt miasta.

9 listopada, podczas finałowej gali w Teatrze Studio, poznaliśmy laureatów III edycji Nagród Architektonicznych Prezydenta m.st. Warszawy!


Poniżej lista tegorocznych zwycięzców, gratulujemy!



Najlepszy budynek użyteczności publicznej: Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych (ul. Spokojna 15)

Projekt: Vostok Design, Wojciech Gawinowski (architekt prowadzący), Wojciech Sumlet (architekt prowadzący), Gabriela Waśko, Kamila Głodowska, Krzysztof Skoczylas, Magdalena Grzybowska, Piotr Martela
Inwestor: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Najlepszy budynek komercyjny: Hala Koszyki (ul. Koszykowa 63)

Projekt: JEMS Architekci, Olgierd Jagiełło, Maciej Miłobędzki, Marcin Sadowski, Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Paweł Majkusiak, Mateusz Świętorzecki, Mieszko Burmas, Urszula Kos, Piotr Lisowski, Maria Mermer, Katarzyna Piotrowska; medusa group (współautor wnętrz hali i terenu, autor części wspólnych biur), Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała, Dorota Pala, Natalia Krzeszowska, Bartłomiej Karaś, Anna Struska, Michalina Adamczyk, Anna Szuba, Anna Jabłońska, Michał Bienek, Grzegorz Dalmata, Michał Sokołowski, Konrad Basan, Mateusz Rymar
Inwestor: Griffin Real Estate

Najlepszy obiekt mieszkalny: Budynek wielorodzinny przy ul. Sprzecznej 4

Projekt: BBGK Architekci, Jan Belina – Brzozowski, Konrad Grabowiecki, Wojciech Kotecki; współpraca autorska: Emilia Sobańska, Katarzyna Najberg, Malwina Borowiec

Inwestor: Budizol

Najlepsza rewitalizacja: Centrum Kreatywności Targowa (ul. Targowa 56)

Projekt: Pracownia AKM, architekci Grzegorz Kaczor, Tomasz Michalak 
Inwestor: Miasto Stołeczne Warszawa

Najlepsza przestrzeń publiczna: Kładka nad kanałem Żerańskim

Projekt: Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty, Cezary Witas (główny projektant), Andrzej M. Kowalik (projektant sprawdzający), Marta Drągowska, Andrzej Kuryłowicz, Damian Waliszewski, Piotr Wach (projektant branży elektrycznej)

Inwestor: Miasto Stołeczne Warszawa

Najlepsze wydarzenie architektoniczne: Wystawa "Plany na przyszłość"

Organizatorzy: Dorota Katner, Joanna Maciejewska-Sobolewska, Łukasz Wawrynkiewicz

Grand Prix:Hala Koszyki (ul. Koszykowa 63)

Projekt: JEMS Architekci, Olgierd Jagiełło, Maciej Miłobędzki, Marcin Sadowski, Jerzy Szczepanik-Dzikowski, Paweł Majkusiak, Mateusz Świętorzecki, Mieszko Burmas, Urszula Kos, Piotr Lisowski, Maria Mermer, Katarzyna Piotrowska; medusa group (współautor wnętrz hali i terenu, autor części wspólnych biur), Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała, Dorota Pala, Natalia Krzeszowska, Bartłomiej Karaś, Anna Struska, Michalina Adamczyk, Anna Szuba, Anna Jabłońska, Michał Bienek, Grzegorz Dalmata, Michał Sokołowski, Konrad Basan, Mateusz Rymar
Inwestor: Griffin Real Estate

Nagroda publiczności:Plac Europejski

Projekt: Wirtz International Landscape Architects, główny projektant Peter Wirtz; pracownia Massive Design (pasaż sztuki Art Walk oraz pawilon restauracyjny Genesis),

główny projektant Przemysław Mac Stopa
Inwestor: Ghelamco Poland


więcej na: Facebooku Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy

źródło: Nagrody architektoniczne zostały przyznane 

 

 

nagroda_architektoniczna_019.jpg