null

Obszar rewitalizacji

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji prowadzone są na terenie trzech prawobrzeżnych dzielnic Warszawy: Pradze-Północ, Pradze-Południe i Targówku.

Obszar rewitalizacji
Obszar rewitalizacji

Działania rewitalizacyjne do 2022 roku realizowane są w pierwszej kolejności na wskazanych na mapce obszarach. Na Pradze-Południe terenem objetym procesem rewitalizacji jest  Kamionek, na Pradze-Północ: Stara Praga, Nowa Praga i Szmulowizna, a na Targówku: Targówek Fabryczny i Targówek Mieszkaniowy. Granica tego obszaru przebiega następującymi ulicami: ul. S. Starzyńskiego do Ronda Żaba, ul. św. Wincentego, ul. Samarytanka, ul. Gilarska, ul. Fantazyjna, ul. Radzymińska (do wysokości ul. Kraśnickiej), ul. Kraśnicka (do linii kolejowej), ul. gen. T. Rozwadowskiego, ul. Księcia Ziemowita, ul. Klementowicka, (w dół do ul. Rzecznej), ul. Rzeczna, ul. Księcia Ziemowita, ul. Dziewanny (w prostej linii do ul. Siarczanej), ul. Siarczana, następnie wzdłuż linii kolejowej do ul. Wiatraczna, al. J. Waszyngtona do rzeki Wisły aż do ul. S. Starzyńskiego.

Łącznie obszar objęty działaniami zajmuje 1423 ha, co stanowi 2,75% powierzchni Warszawy. Zameldowanych jest w nim 129 838 osób, co stanowi 7,53% ludności zameldowanej w Warszawie.

zintegrowany_program_rewitalizacji_-_obszary_kryzysowe_-_stara_praga.png
Zobacz galerię (6 zdjęć)
zintegrowany_program_rewitalizacji_-_obszary_kryzysowe_-_nowa_praga.png
zintegrowany_program_rewitalizacji_-_obszary_kryzysowe_-_szmulowizna.png
zintegrowany_program_rewitalizacji_-_obszary_kryzysowe_-_pragi_poludnie_-_kamionka.png
zintegrowany_program_rewitalizacji_-_obszary_kryzysowe_-_targowek_fabryczny.png
zintegrowany_program_rewitalizacji_-_obszary_kryzysowe_-_targowek_mieszkaniowy.png