null

Małe Centrum Rewitalizacji - Mała 15

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjęcie z otwarcia Centrum przedstawia Aldonę-Machnowską-Górę oraz Jacka Grunt-Mejera

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z otwarcia Małego Centrum Rewitalizacji!

Małe Centrum Rewitalizacji przy ul. Małej 15 zostało otwarte 4 kwietnia 2024 r. przez Aldonę Machnowską-Górę – Zastępczynię Prezydenta m.st. Warszawy

Potrzeba istnienia miejsca na obszarze rewitalizacji poświęconego procesowi rewitalizacji, który od wielu lat prowadzony jest po prawej stronie Warszawy została dostrzeżona wiele lat temu.

Obecnie plany i zamierzenia związane z takim miejscem zostały zrealizowane i w lokalu przy ul. Małej 15 (wejście od ulicy Konopackiej) powstało Małe Centrum Rewitalizacji.  Miejsce mające za zadanie promowanie procesu rewitalizacji w Warszawie mieści się w wyremontowanym w ramach działań rewitalizacyjnych budynku TBS na Nowej Pradze.  

Zakładamy, że Centrum Rewitalizacji będzie miało otwarty charakter. Planujemy organizować tam m.in. posiedzenia Warszawskiego Komitetu Rewitalizacji. Swoje działania prowadzić będą w Centrum także animatorzy rewitalizacji, a pełnomocnik rewitalizacji Jacek-Grunt-Mejer będzie miał tam swoje dyżury.

Obecnie w Centrum można obejrzeć pierwsze zdjęcia z projektu Filipa Springera Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji. Zapraszamy na stronę poświęconą  fotograficznemu archiwum rewitalizacji. Jednocześnie zachęcamy do przesyłania zdjęć obrazujących zmiany zachodzące na obszarze rewitalizacji. Planujemy także kolejne spotkania warsztatowe w ramach „Migawek” organizować już w Centrum Rewitalizacji. 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz osoby zainteresowane procesem rewitalizacji do odwiedzania i współtworzenia Centrum razem z nami oraz do zapoznania się z relacją z prezentowanego wydarzenia. Więcej na stronie głównej m.st. Warszawy

 Zdjęcia z otwarcia Centrum Rewitalizacji

 
 
 

Wystawa fotograficzna – “Migawki”