null

Piszą o nas w Magazynie Creative Europe Desk Polska

Drukuj otwiera się w nowej karcie

A dokładniej: piszą o wystawie im. Mies van der Rohe. Zorganizowało ją Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego w dniach 21.04 - 19.05.2018 roku w warszawskim pawilonie SARP.

Nagrodę Unii Europejskiej ustanowiono w 1987 w wyniku porozumienia między ówczesnym Komisarzem KE, a burmistrzem Barcelony. Jest ona przyznawana od 1988 co dwa lata. Wyróżnienia otrzymują te realizacje, które są wyznacznikami wartosciowej architektury współczesnej. Poza estetyką i funkcjonalnością, nie mniej ważny jest społeczny wymiar architektury. To dlatego wśród nominowanych obiektów mogą się znaleźć budynki mieszkalnictwa socjalnego, opieki zdrowotnej czy instytucje kultury i sportu. Więcej o Nagrodzie pisaliśmy TUTAJ.

Tegoroczna wystawa wpisała się bezpośrednio w ramy Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. Z tej okazji na terenie całej Europy odbywają się wydarzenia wspierające zbiorową pamięć i tożsamość Europejczyków. 

Więcej o wystawie oraz lauretach najlepszej europejskiej architektury lat 2015-2016 w Magazynie Creative Europe Desk Polska (do pobrania tutaj) lub w załączniku poniżej.

Załączniki: