null

Plany na przyszłość w ZODIAKU

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jaka będzie Warszawa za kilka lat? Można się o tym przekonać w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury na wystawie „PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Architektura Warszawy w projektach”.

To już 24. edycja „PLANÓW NA PRZYSZŁOŚĆ”, które organizuje Centrum Łowicka i Miasto Stołeczne Warszawa. Tym razem na wystawie zobaczymy 80 różnych projektów z 43 pracowni architektonicznych, inwestycje prywatne i publiczne.

- Bardzo się cieszę, że „PLANY” po raz pierwszy będą prezentowane w ZODIAKU. Coroczna wystawa jest już wydarzeniem środowiskowo-towarzyskim, cenionym nie tylko przez architektów, ale także przez dziennikarzy i mieszkańców, którzy interesują się rozwojem naszego miasta i nowymi inwestycjami – mówi Marlena Happach, architekt miasta, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.

Na wizualizacjach, rysunkach i makietach pokazujemy budynki mieszkalne, obiekty kultury, szpitale, szkoły i przedszkola, nie zabraknie kolejnych biurowców. 

Zobaczymy ważne inwestycje planowane przez miasto i poprzedzone konkursami architektonicznymi. Poznamy koncepcję modernizacji i rozbudowy obiektu sportowego „Skra” na Polu Mokotowskim. Są też plany kompleksu oświatowego na Ursynowie przy ulicy Zaruby, a także domu kultury Twórcza Twarda. Przypominamy, jaki będzie Plac Pięciu Rogów oraz inne projekty, które pozytywnie zmieniają jakość przestrzeni publicznej w Warszawie.

Nie mogło zabraknąć informacji o Zintegrowanym Programie Rewitalizacji, o Targowej 80 czyli Centrum Kreatywności Nowa Praga. Na wystawie jest też informacja o projekcie Na_prawa ulic, który ma na celu przekształcenie praskich ulic w przestrzenie publiczne przyjazne dla wszystkich użytkowników, a nie tylko zmotoryzowanych.

Wernisaż w piątek, 31 maja, o godz. 17.30. Natomiast w czwartek, 6 czerwca, zapraszamy do ZODIAKU, w którym o godz. 18.00 odbędzie się dyskusja o planowanych w Warszawie inwestycjach i wystawie z udziałem Marleny Happach, architekt miasta, Marii Saloni-Sadowskiej, prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich i Roberta Szumielewicza, prezesa Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. 

Wystawa będzie czynna codziennie od 1 do 23 czerwca w godzinach 11.00 - 20.00. Wstęp wolny.

„PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ” zdobyły Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawa w kategorii wydarzenie architektoniczne 2016 roku. To dobra okazja, by przypomnieć, że trwa 05. edycja tej Nagrody. Każdy mieszkaniec, architekt, inwestor do 21 czerwca br. może zgłosić swój ulubiony budynek, miejsce lub wydarzenie z 2018 roku. 

Wystawa otrzymała patronat honorowy Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

20190530_161749.jpg
Zobacz galerię (4 zdjęć)
20190530_175603.jpg
20190530_162709.jpg
plany_zodiak.JPG