Plany Warszawy, czyli jakie będzie miasto

Plany Warszawy - Magazyn

Mamy „Plany Warszawy. Magazyn Architekta Miasta”, to pierwszy numer. Piszemy o sprawach najważniejszych, nad którymi pracowaliśmy w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego przez ostatnie dwa lata.

Udało się otworzyć ZODIAK Pawilon Warszawskiej Architektury. Rozkręca się rewitalizacja Pragi. Rozstrzygaliśmy fascynujące konkursy. Czekamy na: most pieszo-rowerowy przez Wisłę, nowy odcinek bulwarów, szkołę na Kabatach, modernizację klubu sportowego Skra, zielony plac Centralny przed Pałacem Kultury i Nauki. Pracujemy nad nowym studium Warszawy i uchwałą krajobrazową. Nasz pilotażowy projekt nowych szyldów na Pradze pokazał, że reklama może mieć klasę. Przypominamy finalistów dwóch edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy.

Nie zapominamy o planach miejscowych, bez których ład przestrzenny jest niemożliwy. W naszym mieście obowiązuje 279 miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Pokrywają już one 37,3 proc. powierzchni Warszawy. Plany miejscowe, nad którym praca jeszcze trwa, to kolejnych 27,69 proc. powierzchni naszego miasta. Więcej w „Planach Warszawy. Magazynie Architekta Miasta”, który zastępuje „Krajobraz Warszawski” wydawany od 1994 roku.

Zapraszamy do lektury.

Magazyn jest dostępny po kilknięciu w okładkę poniżej:

Plany Warszawy - pobierz Magazyn

plany_warszawy_1_2018_1200x628.jpg