null

Plany Warszawy - Magazyn Architekta Miasta

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Plany Warszawy - Magazyn

 

Mamy „Plany Warszawy. Magazyn Architekta Miasta”, to pierwszy numer. Piszemy o sprawach najważniejszych, nad którymi pracowaliśmy w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego przez ostatnie dwa lata.

Udało się otworzyć ZODIAK Pawilon Warszawskiej Architektury. Rozkręca się rewitalizacja Pragi. Rozstrzygaliśmy fascynujące konkursy. Czekamy na: most pieszo-rowerowy przez Wisłę, nowy odcinek bulwarów, szkołę na Kabatach, modernizację klubu sportowego Skra, zielony plac Centralny przed Pałacem Kultury i Nauki. Pracujemy nad nowym studium Warszawy i uchwałą krajobrazową. Nasz pilotażowy projekt nowych szyldów na Pradze pokazał, że reklama może mieć klasę. Przypominamy finalistów dwóch edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy.

Nie zapominamy o planach miejscowych, bez których ład przestrzenny jest niemożliwy. W naszym mieście obowiązuje 279 miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Pokrywają już one 37,3 proc. powierzchni Warszawy. Plany miejscowe, nad którym praca jeszcze trwa, to kolejnych 27,69 proc. powierzchni naszego miasta. Więcej w „Planach Warszawy. Magazynie Architekta Miasta”, który zastępuje „Krajobraz Warszawy” wydawany od 1994 roku.

Zapraszamy do lektury.

Załączniki: