null

Spotkanie z Laureatami Nagrody Architektonicznej / APA Wojciechowski Architekci

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.01.2022 18:00 - 25.01.2022 20:00

Zapraszamy na cykl spotkań z architektkami i architektami online. To oni projektowali najlepsze budynki, które wygrały w 7. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. We wtorek 25 stycznia 2022 roku porozmawiamy z Szymonem Wojciechowskim i Michałem Sadowskim z pracowni APA Wojciechowski Architekci.

Nie ma nowoczesnej Warszawy bez Elektrowni Powiśle. „Fabryka prądu” z 1905 roku okazała się niepotrzebna. Przestała pełnić swoją funkcję. Elektrownia Powiśle odżyła odmieniona. Działają sklepy, kawiarnie, restauracje, mieszkania, biura. Powstał plac. Będzie hotel. Teren poprzemysłowy, kiedyś za murem, stanowi żywą część miasta.
Elektrownia Powiśle przyciąga tłumy.

We wtorek 25 stycznia 2022 roku rozmawiamy o tej inwestycji z Szymonem Wojciechowskim i Michałem Sadowskim z pracowni APA Wojciechowski Architekci. Ich zespół zdobył jedną z głównych nagród w 7. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy.

Co w projekcie Elektrowni Powiśle było najtrudniejsze? Z czego architekci są najbardziej dumni? Zobaczcie i posłuchajcie. Zapraszamy na spotkanie.

Rozmowę prowadzi Dariusz Bartoszewicz z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.