null

Święta z nowymi szyldami na Pradze

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Szyldy punktów rzemieślniczych mogą być piękne, ręcznie malowane i dopasowane do starych kamienic. Można się o tym przekonać na Pradze Północ. W niedzielę 17 grudnia spacer, który pokaże efekty projektu „re:design 4”.

Szklarz, tapicer, fryzjer, zegarmistrz, optyk, kuśnierz - dziesięć nowych szyldów zdobi wejścia i witryny różnych punktów rzemieślniczych na Pradze Północ. Każdy szyld ma swój niepowtarzalny charakter, unikatowy krój liter, ale jest też mocno osadzony w tradycji warszawskiej typografii.

Projekt był realizowany w ramach Na_prawa_Warszawa przez Stowarzyszenie Traffic Design z Gdyni. Objął lokale działające przy ulicach: Ząbkowskiej 11, Wileńskiej 21 i 31, Stalowej 14 i 15, Szwedzkiej 7 oraz  11 Listopada 12. Koszty zmiany pokryło miasto.

Wygląd naszego otoczenia ma kluczowy wpływ na to, jak czujemy się w danej przestrzeni. Nie miałam wątpliwości, że projekt „re:design 4” należy zrealizować jeszcze w tym roku. Chcemy pokazać mieszkańcom, jak może wyglądać dobra reklama, która zdobi, a nie szpeci – mówi Marlena Happach, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.

–Zasada naszego działania jest prosta: nie piętnować, tylko dawać dobry przykład – mówi Michał Lech z Traffic Design.

Projekt koordynował Wojciech Tadeusz Kacperski z miejskiego Biura Architektury. Jego realizacja nie przebiegałaby tak sprawnie bez wsparcia władz Pragi Północ i Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami. Fundacja Zmiana udostępniła Czytelnię na Brzeskiej w czasie realizacji projektu.

Traffic Design w niedzielę zaprasza na kuratorską przechadzkę, która stanowi zwieńczenie ich pracy i re:designu 4, czyli artystycznej przemiany dziesięciu szyldów praskich rzemieślników. Obejrzymy projekty autorstwa: SYFONSTUDIO, Capitalics - Warsaw Type Foundry, a także Zuzy Rogatty, Jacka Wielebskiego, Anity Wasik, Mateusza Żywickiego, Pawła Ryżki oraz Mariana Misiaka z Threedotstype.

Zbiórka przed Dworcem Wileńskim na rogu ul. Targowej i Wileńskiej o godz. 14. Spacer potrwa do godz. 15.30.

Więcej o wydarzeniu tutaj

Projekty szyldów przy Ząbkowskiej 11
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Futra przy Stalowej 15
Na_prawa Warszawa