null

TR Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Nowa siedziba TR Warszawa powstanie na Placu Defilad obok nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Obie inwestycje dopełnią przestrzeń Placu Centralnego.

W przestrzeni TR Warszawa będą mogły odbywać się zarówno spektakle, jak i wydarzenia filmowe czy muzyczne. W obiekcie zaprojektowane zostały również 2 sceny – główna na 700 i mała na 150 miejsc siedzących. Górne piętra w budynku to sale przeznaczone na próby, działania artystyczne i edukacyjne, a także studia nagrań audio i wideo Pomieszczenia techniczne i zaplecze teatru znajdą się w środkowej części budynku oraz w jego podziemnych kondygnacjach. W podziemiach teatru znajdują się również dojazdy do doków magazynowych Muzeum Sztuki Nowoczesnej, magazyny i pracownie teatralne oraz garaż podziemny z miejscami parkingowymi dla osób z niepełnosprawnościami, przeznaczony do użytkowania przez teatr i muzeum.

Budynek łączy się z Placem Defilad i Parkiem Świętokrzyskim poprzez dwie bramy, prowadzące do sceny głównej.

Od kwietnia 2019 roku trwa budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej, która jest pierwszym etapem zmian na przyszłym Placu Centralnym. Następnym krokiem tej inwestycji będzie budowa budynku TR Warszawa. Projekt budynku otrzymał już pozwolenie na budowę. Aktualnie trwa poszukiwanie generalnego wykonawcy.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.