null

Uchwała krajobrazowa dla Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

 

 

 

okładka z przewodnika po uchwale krajobrazowej

WARSZAWA MA UCHWAŁĘ KRAJOBRAZOWĄ!

Wszyscy zasługujemy na estetyczną przestrzeń wokół nas. Miasto nie może wyglądać jak reklamowy wieszak. Warszawa jest piękna – nie możemy jej szpecić wizualnym chaosem, bijącą po oczach „reklamozą”.

Wreszcie mamy narzędzie, które pozwoli nam wprowadzić estetyczny ład. 16 stycznia 2020 roku Rada m.st. Warszawy przyjęła tzw. uchwałę krajobrazową. Jej przygotowanie wymagało wielu starań,  dyskusji z mieszkańcami, organizacjami społecznymi i przedstawicielami branży reklamowej. Rozmowy bywały momentami trudne, ale ich efekt jest satysfakcjonujący.

zdjęcia porównawcze z reklamami i bez

Uchwała krajobrazowa wprowadza rozwiązania prawne, które regulują nie tylko zasady umieszczania reklam w przestrzeni miejskiej, ale także stawiania ogrodzeń czy obiektów małej architektury. Nie chcemy zakazywać reklam czy szyldów – ale nie mogą one szpecić miasta i utrudniać życia mieszkańcom. Każdy, kto swoimi działaniami wkracza w publiczną przestrzeń, powinien to robić na określonych zasadach.

zdjęcie - przestrzeń miejska z i bez reklam

Uchwała krajobrazowa to milowy krok w kierunku uporządkowanej i ładnej Warszawy. Ostateczna treść uchwały, uwzględniająca zmiany wprowadzone przez Radę m.st. Warszawy w dniu 16 stycznia 2020 r., zostanie niebawem opublikowana.

Prezentujemy publikację – przewodnik po przepisach uchwały. Prostym językiem tłumaczymy, co i jak się zmieni. Zapraszamy do lektury i wspólnej troski o przestrzeń Warszawy!

zdjęcie z i bez banerów na budynku

Pełna treść uchwalonego dokumentu znajduje się pod poniższym linkiem 

 

Co zmieni uchwała – mówią wiceprezydent Michał Olszewski oraz wicedyrektor BAiPP, Wojciech Wagner – link w obrazku

Prezydent Michał Olszewski 

 

 

okładka przewodnika do uchwały krajobrazowej

Załączniki: