null

Ulica Chmielna

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Trwają prace projektowe zagospodarowania ulicy Chmielnej. Rozmawiamy z projektantem, aby wszystko przebiegało zgodnie z założonym harmonogramem – mimo zastrzeżeń do projektu ze strony Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zgodnie z harmonogramem, inwestycja ma zostać zakończona w IV kwartale 2023 r.

W ogłoszonym konkursie architektonicznym na opracowanie koncepcji zagospodarowania ulicy Chmielnej jury konkursowe na czele z Wojciechem Wagnerem z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego za najlepszą uznało pracę autorstwa RS Architektura Krajobrazu.

Szpalery drzew, dużo zieleni i miejsc do wypoczynku oraz efektowne oświetlenie – taka będzie nowa Chmielna. Po obu stronach ulicy Chmielnej, na odcinku od ul. Nowy Świat do pasażu Stanisława Wiecheckiego „Wiecha”, pojawią się rzędy drzew. Zmienią się też skwery przy kinie Atlantic oraz przy centrum medycznym, gdzie teraz odbywa się sprzedaż książek pod chmurką. Powstanie tam skwer bukinistów z wygodnymi tarasami, siedziskami i efektownym oświetleniem. Co ważne - zmieni się również Bracka na odcinku od Alej Jerozolimskich do placu przy zbiegu ulic Chmielnej, Szpitalnej i Zgoda. Bardzo ważny dla miasta jest również studialny (nie realizacyjny na tym etapie) pomysł dla ulicy Widok. W ramach remontu z Chmielnej zniknie nawierzchnia z kostki betonowej z lat 90. XX wieku. Wyszczerbiony materiał zastąpią płyty granitowe o wymiarach 100 na 50 centymetrów. Na skwerze, gdzie teraz odbywa się sprzedaż książek na straganie (blisko Nowego Światu), ma się pojawić granit w jasnoszarym kolorze. Obramienia płyt o wielkości 50 na 50 centymetrów zostałyby wykonane z kamiennej kostki w kolorze grafitowym.

Trwają prace projektowe. Zgodnie z harmonogramem, inwestycja ma zostać zakończona w IV kwartale 2023 r.

wizualizacja - ulica Chmielna
Zobacz galerię (5 zdjęć)
wizualizacja - ulica Chmielna
wizualizacja - ulica Chmielna
wizualizacja - ulica Chmielna
wizualizacja - ulica Bracka

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.