null

Ulica Marszałkowska

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski i wiceprezydent Michał Olszewski wkopuja drzewo na ul. Marszakowskiej
Autor: Zarząd Dróg Miejskich

Ulicę Marszałkowską w najbliższym czasie czekają duże zmiany.

 

Droga dla rowerów na ulicy Marszałkowskiej przy Pałacu Kultury

Finalizujemy projekt nowej drogi dla rowerów wdłuż ulicy Marszałkowskiej na wysokości Pałacu Kutlury, Kończy się wymiana chodnika i asfaltowanie drogi dla rowerów, widoczne są wytyczane miejsca postojowe. Wykonane z granitu płyty zastąpiły pochodzącą sprzed dwóch dekad betonową kostkę niemal na całym obszarze. Widoczne są już wytyczane na przewymiarowanym prawym pasie szerokiej jezdni miejsca postojowe, na których kierowcy będą parkowali równolegle do kierunku jazdy. Inwestycja ta stanowi pierwszy krok do odnowienia ul. Marszałkowskiej w ramach realizacji programu Nowe Centrum Warszawy. Następnie – w kolejnych latach – przejdzie znacznie większe zmiany. Mają one bazować na koncepcji „Zielonej Marszałkowskiej”, opracowanej przez Zarząd Zieleni i konsultowanej z mieszkańcami. Przewiduje ona więcej zieleni, w tym także między torowiskiem a jezdnią.

 

Droga dla rowerów przy ulicy Marszałkowskiej na wysokości Ogrodu Saskiego

W nadchodzących latach chcemy przedłużyć trasę dla rowerów wzdłuż ulicy Marszałkowskiej o odcinek na wysokości Ogrodu Saskiego. Dziś przejazd w tej części miasta nie jest ani przyjemny, ani łatwy. Dzięki nowej trasie szybciej pojedziemy rowerem także z placu Bankowego w inne rejony Warszawy.

 

Zielona Marszałkowska

Drogi dla rowerów to nie jedyne zmiany, które planujemy na ulicy Marszałkowskiej. W ramach kolejnych inwestycji wyremontujemy chodniki i posadzimy więcej drzew. Główne zmiany planujemy na odcinku ulicy Marszałkowskiej między placem Konstytucji a rondem Dmowskiego.

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.