null

Ulice Złota i Zgoda

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wizualizacja I nagrody w konkursie NCW w rejonie ulic Złotej i Zgoda, przedstawia ulicę Złotą widok w stronę budynku PKiN
Autor: RS Architektura Krajobrazu

Już wkrótce rejon ulic Złota i Zgoda ulegnie zmianie. Wyłoniliśmy zwycięzców konkursu na przebudowanie tej okolicy. Zwycięzcami jest pracownia RS Architektura Krajobrazu.

Zwycięska koncepcja zapowiada atrakcyjną i bogatą przyrodniczo zieloną przestrzeń publiczną. W planach jest 167 drzew oraz wytyczenie blisko 3 tysięcy metrów kwadratowych zieleni z bylinami i krzewami. Ruch w rejonie ulic Złotej i Zgoda ma być znacznie ograniczony i uspokojony. Powstaną tzw. strefy zamieszkania i Tempo 30 z wjazdem głównie dla dostaw i pojazdów technicznych. Jednocześnie w tym obszarze zachowana zostanie w nowej aranżacji znaczna liczba naziemnych miejsc postojowych, przeznaczonych przede wszystkim dla mieszkańców bądź obsługi dostaw. Przed Domem pod Orłami ma powstać reprezentacyjny plac. Ma stanowić zieloną oprawę dla zabytkowego gmachu. Zieleń będzie tak zakomponowana, aby podkreślać ważne osie widokowe i kierować wzrok na piękną architekturę. Rabata ozdobna i ławki stworzą atrakcyjną przestrzeń do wypoczynku. Takie miejsce ma zachęcić do wypoczynku i robienia zdjęć.

W marcu podpisaliśmy umowę na prace projektowe, które powinny zakończyć się w połowie przyszłego roku. Również w przyszłym roku planujemy ogłoszenie przetargu i rozpoczęcie prac budowlanych, tak by inwestycja była gotowa w 2024 r.

Zobacz galerię (4 zdjęć)