null

Warszawska Dzielnica Społeczna. Jakie będzie osiedle na Woli?

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Czym jest Warszawska Dzielnica Społeczna i na czym polega jej innowacyjność? Przyjdź na spotkania o WDS i dowiedz się, co może powstać na Woli.

  • 22 marca (piątek) o godz. 18.00 w "Zodiaku" Warszawskim Pawilonie Architektury (Pasaż "Wiecha" 4)

  • 6 kwietnia (sobota) w godz. 11.00-14.00 w Wolskim Centrum Kultury (Obozowa 85). Po spotkaniu zapraszamy na spacer po wzorcowych osiedlach społecznych - BGK, TOR, WSM II. Oprowadza: Tomasz Fudala, kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wyruszamy z Wolskiego Centrum Kultury o godz. 14.00

Przypomnijmy: Modelowa część miasta jest planowana na zachodnim krańcu Woli przy granicy z Bemowem. Zajmie teren dawnej fabryki domów. Powstaną tam mieszkania dostępne na każdą kieszeń, dla różnych grup wiekowych i ze wszystkimi usługami na miejscu.

Każdy kwartał zabudowy zostanie zróżnicowany, oprócz zabudowy mieszkaniowej pojawią się miejsca pracy, drobny handel i inne usługi oraz zieleń. Cały teren ma ponad 16,6 ha i należy do miasta. WDS składać się będzie z czterech większych kwartałów zabudowy, wewnątrz których znajdą się kameralne przestrzenie sąsiedzkie, skwery, półotwarte dziedzińce czy ogródki społeczne. Pomyślano też o miejscach spacerowych i placach zabaw dla dzieci oraz o ścieżkach do joggingu. Do industrialnej tożsamości Woli nawiązywać mają zaadaptowane pozostałości po dawnej fabryce. Inwestycja będzie prowadzona w kilku etapach. Każdy z nich zapewni wszystkie wygody i usługi potrzebne mieszkańcom w codziennym życiu.

plakat

Koncepcję architektoniczno-urbanistyczną przygotowała pracownia BBGK Architekci. Makietę dzielnicy można oglądać w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury do 26 maja.

>>Więcej o idei WDS znajdziesz w zakładce po lewej stronie: Warszawska Dzielnica Społeczna (WDS)<<

Plakat_WDS_jpg_0.png

Załączniki: