null

Wernisaż wystawy "Moje podwórko. Mój dom - Praga oczami dzieci"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Moje podwórko. Mój dom.
Moje podwórko. Mój dom.

Na przełomie maja i czerwca 2019 r. na warszawskiej Pradze odbyły się organizowane przez Służewski Dom Kultury warsztaty fotograficzne, podczas których dzieci w wieku 8-12 lat pod okiem doświadczonych fotografów i fotoedytorów fotografowały swoje podwórko.

Efekt ich poczynań będzie można zobaczyć na wystawie „Moje podwórko. Mój dom, która odbędzie się 18 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 na dziedzińcu kamienicy przy ul. Szwedzkiej 6 (siedziba Stowarzyszenia SERDUSZKO). Dzieci same rozwiesiły na Pradze plakaty, same też zaprosiły swoich sąsiadów, rodziców i rówieśników na wystawę.

 Podczas warsztatów dzieci nie tylko poznały techniki fotografowania, ale również aspekty pracy fotoreportera, który dokumentuje ciekawe i ważne sytuacje z życia codziennego. Tego rodzaju fotografia wymaga od fotografa zmysłu obserwacji, oceny sytuacji, maksymalnego zaangażowania emocjonalnego oraz własnego odniesienia się do fotografowanego momentu, miejsca czy osoby. Intencją projektu był wybór przez dzieci miejsc, w których często lubią bywać oraz osób, z którymi lubią spędzać czas. Dzieci niejako zostały przewodnikami po własnym podwórku.

 

Warsztaty poprowadziła Marta Rybicka – fotograf dokumentalny, podwójna laureatka GRAND PRESS PHOTO 2019. Gośćmi specjalnymi byli: Sławomir Kamiński – fotoreporter Gazety Wyborczej, autor ZDJĘCIA ROKU w GRAND PRESS PHOTO 2019, Paweł Pogoda – grafik, fotoedytor, Artur Pawłowski – fotograf prasowy, członek ZPAF.

 

Organizatorem warsztatów jest Służewski Dom Kultury. Projekt organizowany jest w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie SERDUSZKO, które na co dzień opiekuje się uczestnikami warsztatów.