null

Zielone Ulice

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Sadzenie drzew wzdłuż ulicy

Nowa zieleń, która pojawi się  przy ulicach zapewni miastu prawdziwy oddech. Im więcej drzew, tym czystsze powietrze. Dlatego projekt obejmuje przebudowę nie tylko pasów drogowych, lecz całych powierzchni ulic wraz z ich sąsiedztwem. Niewykorzystane dotąd przestrzenie wypełnimy zielenią. To działanie systemowe, spójne myślenie o mieście. Dziś, wolne miejsca w pobliżu ulic nie mają wyraźnego charakteru, porzucone gdzieś między jezdnią a terenami zieleni czy wewnątrzosiedlowymi skwerkami. Będziemy je wydzielać i projektować razem z pasami drogowymi. Nadamy im charakter oddzielnych skwerów i promenad towarzyszących zabudowie. W rezultacie powstaną nowe miejsca, zachęcające do spędzania tam czasu w otoczeniu przyrody. Gdy drzewa i krzewy podrosną, mieszkańcy i mieszkanki  rewitalizowanego rejonu będą przemieszczać się zielonymi korytarzami wzdłuż ulic.

Inicjatorem i pomysłodawcą programu Zielone Ulice jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Na obszarze rewitalizacji program obejmuje na razie cztery ulice: Aleję Solidarności od ulicy Panieńskiej do wiaduktu kolejowego, ul. Jagiellońską od ul. Marcinkowskiego do węzła Trasy Toruńskiej, ul. Targową od Dworca Wileńskiego do wiaduktu kolejowego oraz ul. Radzymińską od skrzyżowania z al. Solidarności do granic dzielnicy Targówek.

Warszawiacy są zaangażowani  w kwestie dotyczące  zieleni i chętnie dzielą się obserwacjami gdzie i w jaki sposób dozielenić okolicę, dlatego pytaliśmy ich o pomysły na przekształcenie ulic w sąsiedztwie. Przeprowadziliśmy też konsultacje społeczne, dopytując mieszkańców i mieszkanki , jakiej zieleni potrzebują, jakich miejsc wypoczynku im brakuje oraz jakich zmian wymagają ciągi komunikacyjne. Zebrane informacje wykorzystamy przy modernizacji ulic.

Więcej informacji o projekcie Zielone Ulice znajdziesz na stronie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy TUTAJ