null

ZODIAK zaprasza. Miasto, książki, architektura, neony.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W ZODIAKU Pawilonie Warszawskiej Architektury można obejrzeć wystawę, wziąć udział w różnych spotkaniach czy warsztatach.  Co przygotowaliśmy dla Państwa w tym tygodniu?


16 stycznia (środa) o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie z Radosławem Gajdą i Natalią Szcześniak. Napisali razem książkę „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miasta?”, prowadzą popularny vlog „Architecture is a good idea”. Spotkanie z cyklu „Archi_czytanie” prowadzi Wojciech Kacperski z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.

 

17 stycznia (czwartek) o 18.30 zapraszamy na podsumowanie badań Urzędu m.st. Warszawy, które przeprowadziła Fundacja Bęc Zmiana z Maciejem Frąckowiakiem, socjologiem. Pisał o tym m.in. kwartalnik „RZUT”. Jak widzą się architekci? Co sprzyja tworzeniu dobrej architektury w Warszawie?


18 stycznia (piątek) o godzinie 18.30 odbędzie się spotkanie z dr Magdaleną Matysek-Imielińską, autorką książki „Miasto w działaniu. Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa – dobro wspólne w epoce nowoczesnej”. Spotkanie poprowadzi Bogna Świątkowska, prezeska Fundacji Bęc Zmiana.


19 stycznia (sobota) w godz. 14-16 Anna Brzezińska-Czerska i Ewa Cieniak zapraszają na „Światła ZODIAKU – warsztat o neonach. Uczestnicy będą tworzyć świecące obrazy ze swoimi znakami zodiaku. 
„Kulminacyjnym punktem spotkania będzie prezentacja prac i ich symboliczne uroczyste »odpalanie«
w wyciemnionej przestrzeni. Po warsztatach, każdy będzie mógł zabrać swój obraz ze sobą”. Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: kontakt@pawilonzodiak.pl
Liczba miejsc ograniczona.

zodiak_2.JPG