Zieleń

Trudno przecenić rolę zieleni w mieście. Jej wpływ na ludzi, klimat, jakość powietrza jest zbawienny. Rośliny produkują tlen, tłumią hałas, obniżają temperaturę, co jest istotne zwłaszcza w lecie, zapobiegają tworzeniu się miejskich wysp ciepła, są domem dla owadów i ptaków, koją nerwy, redukują stres. Tereny zielone umożliwiają rekreację i wypoczynek, są miejscami, które integrują ludzi.

Wykorzystujemy wszystkie zalety zieleni, żeby znacząco podnieść jakość życia mieszkańców i mieszkanek z obszaru rewitalizacji. Miasto Stołeczne Warszawa wraz z jednostkami miejskimi prowadzi  więcej  działań  służących zieleni i środowisku stolicy.Jeśli chcesz sprawdzić, co miasto proponuje mieszkankom i mieszkańcom, żeby lepiej dbać o zieleń i środowisko sprawdź strony

Wyróżnione wydarzenia

  • Na_prawa Zieleni

    Obecność zieleni podnosi jakość życia, dlatego dbamy, by na obszarze rewitalizacji było jej jak najwięcej . Po prawej stronie Wisły trwa już, rozpoczęta przez nas w ramach dwóch projektów, prawdziwa zielona rewolucja. Kilkanaście ulic, placów i zieleńców zyska nową jakość. Powstaną także nowe tereny zielone o łącznej powierzchni większej niż Park Praski. Wszystko we współpracy z mieszkańcami i w odpowiedzi na ich potrzeby.

  • Zielone Ulice

    Ten program zapewni prawdziwą zieloną metamorfozę największym warszawskim ulicom, w tym czterem z obszaru objętego Programem Rewitalizacji. Ulice: Jagiellońska, Radzymińska, al. Solidarności i Towarowa zostaną zazielenione, wykorzystamy przy tym pomysły mieszkańców.